Радост Божића у манастиру Ђурђеви Ступови

Празник Рођења Богомладенца Исуса Христа молитвено је прослављен под сводовима древне светиње Ђурђеви Ступови.

Радост Божића у манастиру Ђурђеви Ступови

Прослављање је почело на Бадњи дан, када је у катедралном манастиру наше Епархије, а у присуству бројних вјерника, служена Света Литургија. У вечерњим часовима, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије, благословио је и обавио налагање бадњака, које је пропраћено пригодним програмом, уз радосне пјесме Богу и рођењу Богомладенца Христа.

Радост Божића у манастиру Ђурђеви Ступови

У Божићној радости сабраног народа, свештенства и монаштва овог краја, јутрење у Ђурђевим Ступовима, на Бадње вече, служено је у 11 часова, а у наставку је одслужена Света Литургија. Литургију су служили јереј Стаменко Станковић, јеромонах Јеротеј Калуђеровић и јерођакон Андроник Ракочевић.

На празник Рођења Христовог Свету Архијерејску Литургију у 9 часова служио је Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије уз саслужење јереја Слободана Радојевића и јерођакона Агапита Драгојевића.

Прочитана је Божићна посланица Његове Светости Патријарха српског Г. Иринеја, а народ, који се постом и молитвом припремао за најрадоснији хришћански празник, приступио је Светом причешћу. Након Литургије уприличено је пригодно послужење.