Батајница: Сабрање у славу и част Светог Василија Острошког

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа сремског г. Василија, а добротом свештеног братства храма Рождества Пресвете Богородице у Батајници, у недељу 31. марта 2024. године, одржано је приказивање документарног филма "Свети Василије Острошки - сведок Васкрсења", аутора катихете Бранислава Илића.

Сабрање у славу и част Светог Василија Острошког

После приказивања филмског остварења које је настало са благословом Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија, а у продукцији Телевизије Храм, Архиепископије београдско-карловачке, сабранима су се надахнутим речима обратили ђакон др Никола Лукић, доцент катедре за Литургику Православног богословског Факултета Универзитета у Београду, и катихета Бранислав Илић, аутор филма.

Надахнута излагања ђакона др Николе Лукића и катихете Бранислава Илића подстакла су народ, који је сабрао у великом броју, да поставе питања, али и лично поделе своја сведочења о сусрету са најљубљенијим светитељем који благодаћу Божјом чудотвори, свима пружа утеху, помоћ и руководи ка путу спасења.

Извор: dokumentarnifilmsvetivasilije.blogspot.com