Епископ Теодосије Србима на КиМ: Не напуштајте свету земљу, осавите је деци својој

Епископ рашко-призренски Теодосије поручио је Србима на Косову да не напуштају свету српску земљу, да остану своји на своме, уздајући се у своју Цркву и да нису сами.

Епископ Теодосије Србима на КиМ

Ову поруку Епископ је верницима упутио из Цркве Покрова Пресвете Богородице у Бабином Мосту код Обилића, у којој је са свештенством служио Свету литургију.

Окупљеним верницима, преосталим у више српских средина у општини Обилић, Епископ је пренео да нам данашње Свето јеванђеље говори о чврстој вери у Господа.

“И када смо у опасности, у неприлици, невољи, болести, немаштини, треба да се сетимо Господа и да стремимо да будемо ближи Господу. А можемо да му се приближимо, у време Часнога поста, молитвом и постом, знајући да када смо у његовој близини да ћемо добити исцељење душе и тела”, рекао је Владика Теодосије.

Додао је “ако имамо мир Божји у себи, онда ништа нам споља не може наудити, никакав страх нас не може смутити и онда нећемо правити грешке, онако како их често правимо у овом животу”.

“Имамо мир Божји у нама, значи да имамо, браћо и сестре, љубави према Богу, према Цркви, према овој светој земљи којом ходимо и којом су ходили наши преци, према овим светињама које су нам дате од Бога и од наших светих. Ако имамо ту љубав онда нећемо погрешити”, рекао је Владика.

Указао је да се варају они који су окренути само себи и стицању материјалног, мислећи да тиме постижу земаљску срећу и земаљски мир:

“Једини прави мир и благостање и срећа долазе од Господа. То је оно што не пролази. Ово земаљско је као сенка и сан. Сада их видимо али их онда нема. А са овим животом треба да задобијемо вечни.”

Преосталим Србима у општини Обилић и шире на Косову и Метохији поручио је да су као народ Божји и народ православни, примили веру, крсно име, светиње, земљу, све то у наследство.

“А на нама је да то сачувамо и да животом својим освештамо и на нама је да све то предамо овој деци. И она имају право и на ову земљу и на ову лепоту и на ове светиње, као што смо и ми имали право. Онда нећемо погрешити и имаћемо спокојство и мир Божји у души”, истакао је Владика.

Честитајући верницима празник, Епископ је пожелео да их  Господ укрепи, дометне и снаге и храбрости и свега да опстану своји на своме, заједно са својом Црквом.

“Нисте сами. Ту су и свештеници, ту су и монаси, ту су наше светиње. Ту су ваши ближњи који ни по какву цену неће да напусте ове свете просторе. Значи нисте сами, а сви смо ми са Господом, који нас никад неће напустити ако ми Њега не напустимо, који од нас никад неће окренути главу ако ми не окренемо главу од Господа и кренемо супртоним путем. Нека би нас Господ просветлио, и научио речју својом да будемо Његови верни људи, верне слуге, како би и ми остварили оно шта Господ од нас очекује”, поручио је Владика Теодосије током Литургије у Бабином Мосту.

Извор: РТС