Други дан славе Владика Јоаникије прославио литургијски у манастиру Милешева

На 25. Недјељу по Духовима и празник Светог Нектарија Егинског, 22. новембра 2015, Његово преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки и администратор Епархије милешевске Г. Јоаникије, служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Милешева.

Други дан славе Владика Јоаникије прославио литургијски у манастиру Милешева

Преосвећеном Епископу је саслуживало више свештенослужитеља Епархија милешевске и будимљанско-никшићке.

Други дан славе Владика Јоаникије прославио литургијски у манастиру Милешева

Током свете службе Божје крсну славу Владици Јоаникију – празник Сабора Светог Архангела Михаила и осталих бестјелесних сила, пригодним словом честитао је протојереј-ставрофор Боривоје Пантић, архијерејски намјесник пљеваљски.

Други дан славе Владика Јоаникије прославио литургијски у манастиру Милешева

Архипастирском бесједом,сабраном вјерном народу, свештенству и монаштву обратио се Владика Јоаникије.

Други дан славе Владика Јоаникије прославио литургијски у манастиру Милешева

Поводом славе Његовог Преосвештенства Епископа будимљанско-никшићког и администратора милешевског Г. Јоаникија, приређена је, потом, у Епархијском двору братска трпеза љубави за свештенство, госте и чланове Епархијског савјета и Епархијског Управног одбора Епархије милешевске.