Литургија пређеосвећених дарова у манастиру Мајсторовина

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је, на празник Светих мученика Агатопода и Теодула, у четвртак 18. априла 2019, са свештенством, Свету архијерејску литургију пређеосвећених дарова у манастиру Мајсторовина.

„800 година аутокефалности СПЦ“ на Правном факултету у Београду

По благослову Његове светости Патријарха српског г. Иринеја, уз подршку Задужбине Студеница, на Правном факултету Универзитета у Београду  16. априла 2019. је одржана свечана Aкадемија поводом „800 година аутокефалности Српске православне цркве“.

Братско сабрање у Косијереву

У сриједу 17. априла 2019, у манастиру Косијерево служена је Литургија пређеосвећених дарова.

Свету литургију је служио протојереј-ставрофор Радојица Божовић, уз саслужење архимандрита Арсенија, игумана манастира Косијерево, протојереја-ставрофора Петра Крговића, протојереја-ставрофора Велимира Јововића, намјесника манастира Пива игумана Јефтимија, протојереја Миливоја Јововића, јереја Раденка Копривице и јереја Радмила Чизмовића.
У косијеревској обитељи је потом одржано редовно братско сабрање архијерејског намјесништва никшићког.

Радост литургијског сабрања у никшићкој Саборној цркви

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је, у пету недјељу Васкршњег поста – Глувну, посвећену Светој Марији Египћанки, 14. априла 2019, Свету Архијерејску Литургију у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу. Литургијским сабрањем крунисана је и приведена крају Манифестација „Дани Патријарха Павла“, која је, на духовну корист и радост вјерујућег народа, први пут, организована у Никшићу.

У славу блаженопочившег Патријарха Павла

Служењем Бденија у Саборној цркви и свечаном духовном академијом, у Никшићу је, у суботу 13. априла, почела манифестација „Дани Патријарха Павла“ Никшић, 2019, чији организатор су Епархија будимљанско-никшићка и Матица српска – Друштво чланова у Црној Гори.

Литургијско сабрање у Пивском манастиру

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је у пету суботу Часног поста, на празник Свештеномученика Ипатија епископа гангрског (Источни петак), 13. априла 2019, Свету Архијерејску Литургију, у Пивском манастиру.

Литургијско сабрање у Пивском манастиру

Друго бденије и монашење у метоху у Долима

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је, у петак пете недјеље свете Четрдесетнице, 12. априла 2019, Друго бденије, током којег се чита Акатист Пресветој Богородици, у спомен-храму Трећег обретења главе Светог Јована Крститеља у Долима. Преосвећени Епископ је, овом приликом, постригао у чин мале схиме искушеницу ове светиње сестру Бранку (Миљанић), давши јој монашко име Јелена.

Епископ Јоаникије служио Литургију пређеосвећених дарова у Ђурђевим Ступовима

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је на празник Светог Марка Исповједника, 11. априла 2019, Литургију пређеосвећених дарова у манастиру Ђурђеви Ступови.

Прво бденије служено у Никшићу

У Саборној цркви Светог Василија Острошког у Никшићу, у сриједу 10. априла 2019, служено је Прво бденије, током којег је читан Покајни канон Светог Андреја Критског.

Бденије су служили свештеници Саборног храма.