Дјеца школе вјеронауке, при храму Светог Василија Острошког, из Никшића посјетила Острошку светињу

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа будимљанско-никшићког Г. Јоаникија, а у организацији Црквене општине Никшић, полазници школе вјеронауке за дјецу, при никшићком Саборном храму Светог Василија Острошког, имали су прилику да посјетом манастиру Острогу, на лијеп начин, започну циклус часова, који ће трајати до краја текуће школске године.

Литургија у Трепчи

У 25. Недељу по духовима, 18 новембра, Свету Литургију на Трепчи служио јереј Бојан Радуновић.

За пјевницом одговарао је надлежни парох јеромонах Саво Вукајловић, сабрат манастира Ђурђеви Ступови.

У току литургије вјерни народ приступио је Светој тајни Причешћа, а након тога настављено је заједничарење у парохијском дому.

Литургијско сабрање у никшићком Саборном храму

У 25. недјељу по Духовима, 18. новембра 2018, света Литургија је служена у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу. Литургијом је началствовао протојереј-ставрофор Слободан Јокић, архијерејски намјесник никшићки уз саслужење протојереја Данила Зиројевића и Остоје Кнежевића и ђакона Николе Маројевића.

Вјерном народу се пастирским словом обратио началствујући протојереј- ставрофор Слободан Јокић, који казао да нас је Бог створио за вјечност, а питање је колико ми размишљамо о вјечности, колико се трудимо да је задобијемо.

Монографија „Црква у Дробњаку“ представљена у Шавнику

Књига ТомашаЋоровића „Црква у Дробњаку“ представљена је у петак 16. новембра 2018, у сали Општине Шавник. Промоцију је организовала Епархија будимљанско-никшићка, иначе, издавач овог дјела.

Монографија „Црква у Дробњаку“ представљена у Шавнику

Епископ Јоаникије прославио имендан

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије прославио је имендан, на празник Преподобног Јоаникија Великог, у суботу 17. новембра 2018, у манастиру Ђурђеви Ступови.

Епископ Јоаникије прославио имендан

Величанственим пјесничким сабором у Никшићу завршени „Дани Његошеви“

Међународна манифестација „Дани Његошеви“, коју организују Удружење књижевника Црне Горе, Књижевно друштво „Његош“ и НВО „Његошеве вечери поезије“, завршена је у сриједу 14. новембра 2018, великим поетским сабором у славу Његоша, одржаним у Никшићу, на којем су учествовали пјесници из Русије, Бугарске, Румуније, Словачке, Србије и Црне Горе.

У оквиру „Дана Његошевих“ представљена књига Момчила Мићовића

Трећи, завршни дан Манифестације „Дани Његошеви“ одржан је 14. новембра 2018. у Никшићу. У Парохијском дому, у послеподневним сатима, одржана је промоција књиге „Његош у збору свјетских великана“ Момчила Мићовића, којој су уз бројну пубику и учеснике промоције, присуствовали и Његово Високопреосвештенство Митрополит црногорско-приморски Г. Амфилохије и Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије.

Владика Јоаникије служио Литургију у никшићкој Саборној цркви

На празник Светих Козме и Дамјана – Врачеви, у сриједу 14. новембра 2018, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је Свету Архијерејску Литургију у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу.

Литургија и освећење спомен-обиљежја у Почековићима

У организацији парохије Бањанско-рудинске, Удружења Бањана и рудињана владика Сава Косановић и Црквеног одбора при храму Светог Игњатија Богоносца у Почековићима, у суботу 10. новембра 2018.г. у порти цркве у Почековићима освећен је обновљени споменик подигнут 1934.г. у спомен на пострадале тога краја у Балканским и Великом рату.

Грачаница прославила ктиторску славу

Поводом ктиторске славе манастира Грачаница, данас на празник Светог краља Милутина, Њихова преосвештенства господа епископи рашко-призренски Теодосије, будимљанско-никшићки Јоаникије и полошко-кумановски Јоаким служили су Свету архијерејску литургију уз саслужење свештенства и монаштва. Поред великог броја вјерног народа у сабрању су учествовали ђаци и наставници Основне школе „Краљ Милутин“ из Грачанице, који већ неколико година умјесто у школској згради славу – дан школе прослављају у овој светињи.