Закон о правном препознавању родног идентитета на основу самоодређења мора бити антидискриминаторски и према вјерским заједницама

“Нацрт закона о правном препознавању родног идентитета на основу самоодређења, који је припремило Министарство за људска и мањинска права, почетак је читаве једне идеологије релативизма која покушава да оне вриједности које су за нас конструктивне и важне, на извјестан начин, откаже”, казао је емисији ,,Јутро“ Прве телевизије протојереј-ставрофор др Борис Б. Брајовић, редовни професор Филозофског факултета Универзитета Црне Горе у Никшићу.

Mитрополит Амфилохије: Праштајмо једни другима

Бесједа блаженопочившег Mитрополита Амфилохија изговорена у Цетињском манастиру на Вечерњој праштања уочи Часнога поста 2014. године

Mитрополит Амфилохије: Праштајмо једни другима

У име Оца и Сина и Светога Духа!

Сахрањена монахиња Анастасија (Палибрк)

На монашком гробљу у Манастиру Светог великомученика и побједоносца Димитрија Солунског на Боану Кадића код Даниловграда, данас, 15. марта 2024. године, сахрањена је новопрестављена монахиња Анастасија (Палибрк) која се упокојила у Господу у сриједу 13. марта 2024. године.

Митрополит црногорско-приморски Јоаникије примио потпресједника Владе Мома Копривицу

У сриједу 13. марта у Митрополији на Цетињу Његово Високопреосвештенство Митрополит црногорско-приморски Господин Јоаникије примио је потпресједника Владе Црне Горе Мома Копривицу.

Помоћ ученика вјеронауке из Берана дјеци са Косова и Метохије

О. Стефан Миловановић из Берана уручио нам је 1.500 евра које су прикупили његови ученици вјеронауке за помоћ дјеци на Косову и Метохији.

Помоћ ученика вјеронауке из Берана дјеци са Косова и Метохије

У Никшићу у току курс калиграфије

У организацији Црквене општине Никшић и Калиграфске радионице „Пауново перо“ 10. фебруара 2024. године, почео је са радом курс калиграфије.

По ријечима рестуратора и конзерватора Андрее Перић, која овај курс води заједно са Биљаном Кнежевић, полазници, њих око 30, најприје су радили припрему за писање слова, тачније овладавали су основним елементима од којих се састоје слова, те начином на који се она пишу под одређеним углом, а последњих дана почели су и са писањем самих слова.

Премијера филма “Љубав Твоја и непослушност моја“ у крипти подгоричког Саборног храма

Премијерна пројекција филма “Љубав Твоја и непослушност моја“ одржана је синоћ у препуној крипти Саборног храма Христовог Васкрсења у Подгорици.

Премијера филма “Љубав Твоја и непослушност моја“

Двије деценије од великог пожара у Хиландару

У Светој царској српској лаври Хиландару на Светој Гори Атонској, у ноћи између 3. и 4. марта 2004. године, избио је пожар великих размера. Пожар је почео нешто након 1 сат по поноћи у једном од димњака северозападног конака који се назива Игуменарија, односно Дохија. Убрзо, пожар се, захвативши суву дрвену кровну конструкцију покривену каменим покривачем, проширио и на целу северну страну манастирског комплекса све до цркве Светих Архангела и пирга Светог Саве.