Епископ Јоаникије служио вечерњу службу у Новој Вароши

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки и администратор милешевски Г. Јоаникије служио је, на празник Светог свештеномученика Јануарија, у четвртак 4. маја 2017, вечерњу службу у храму Свете Тројице у Новој Вароши.

Епископ Јоаникије служио вечерњу службу у Новој Вароши

Преосвећени Епископ је, по одслуженој вечерњој служби, уз саслужење свештенства и монаштва Епархија милешевске и будимљанско-никшићке, освештао Парохијски дом.

Епископ Јоаникије служио вечерњу службу у Новој Вароши

Чину освећења је присуствовао вјерни народ овог краја са којима и предсједници Општине и скупштине Општине Нова Варош Радосав Васиљевић и Никола Јелић.

Епископ Јоаникије служио вечерњу службу у Новој Вароши

Сабранима се ријечима архипастирске бесједе обратио Владика Јоаникије.

Епископ Јоаникије служио вечерњу службу у Новој Вароши

"Сабрали смо се данас у дане Васкрсења Христовог једним лијепим поводом – наши свештеници и добротвори овог светог храма са народом Божјим подигли су Парохијски дом, заправо стару кућу проширили, лијепо уредили, гдје ће наши свештеници живјети, гдје ће се и народ окупљати и на тај начин утврђивати црквено и народно заједништво. Као што се у цркви сабирамо, не само свештеници, него и народ, тако ћемо, ако Бог да, и у овој црквеној кући да се сабирамо."

Епископ Јоаникије служио вечерњу службу у Новој Вароши

"Нека буде све срећно и благословено, да сви заједно заблагодаримо Богу Који нам даје снаге да носимо свој крст, да, трпећи и савлађујући разна искушења, трудимо се да увијек чинимо добро. У срцу свом да имамо добре намјере, добре жеље, па ће Бог дати снаге да чинимо и добра дјела."

Епископ Јоаникије служио вечерњу службу у Новој Вароши

"На такав начин радимо у славу Божју, радимо за своје добро, за добро својих породица, свог потомства, свог народа, свог града и томе треба увијек тежити“, рекао је Његово Преосвештенство.

Епископ Јоаникије служио вечерњу службу у Новој Вароши

Након освештања парохијског дома уприличена је трпеза љубави.