Видовдански сабор црквених хорова

Поводом нашег великог црквеног и националног празника Видовдана, у суботу 25. јуна 2016, у порти манастира Савина у Херцег Новом, одржан је традиционални, шести по реду, Видовдански сабор црквених хорова из Црне Горе.

Концерт је одржан након вечерње службе, а учеснике, диригенте и бројну публику поздравио је о. Макарије, сабрат манастира Савина.

Видовдански сабор црквених хорова

У програму, који је уприличен у славу наступајућег празника Светог кнеза Лазара и Светих мученика српских – Видовдана, наступили су хорови: Светог новомученика Станка из Никшића, СПД "Светосавник“ из Подгорице, "Светог Јевстатија Превлачког“ из Будве, СПД "Јединство“ из Котора, "Рождество“ из Бијеле, "Светог Василија Острошког“ из Кумбора и "Светог Саве“ из Херцег Новог.

Видовдански сабор црквених хорова

Хор "Светог новомученика Станка“, под окриљем никшићког Саборног храма Светог Василија Острошког,постоји већ више од двије деценије. Хором са изузетним успјехом, љубављу и знањем руководи диригент проф. Ленка Дурутовић. Осим што редовно употпуњују богослужења у никшићкој Саборној цркви учествовали су и на бројним фестивалима у земљи и иностранству.

Видовдански сабор црквених хорова

У склопу традиционалног Видовданског сабора хорова у манастиру Савина извели су духовне композиције: Ниње отпушчајеши, Воскресеније Твоје, Крест хранитељ.
Концерт је завршен саборним пјевањем свих учесника, који су, на велико задовољство публике, отпјевали и неколиконародних српских пјесама: "Оро се вије“, "Расло ми је бадем дрво“, "Видовдан“ и "Химну Светитељу Сави“.