Помен у Александро-невској Лаври

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије предводио је групу свештеника, свештеномонаха, монахиња и вјерника на поклоничком путовању светињама Русије, које је трајало од 17. до 28. јуна 2014 године.

У пратњи Преосвећеног владике Јоаникија био је и свештеник Остоја Кнежевић из Никшића, који је дио импресија и детаља овог надасве духовно богатог путовања, подијелио са свима нама на чему Информативна служба Епархије будимљанско-никшићке захваљује.

Помен у Александро-невској Лаври

26. јуна у склопу посјете Александро-невској Лаври Епископ Будимљанско-никшићки Јоаникије служио је помен за покој душа Патријарха Василија Бркића и митрополита Василија Петровића који почивају у Благовештенском храму у Лаври. Такође овдје почива и гроф Сава Рагузински родом из Херцеговина кога смо такође помињали за покој. У Оовј молитви учестовали су сви поклоници као и неколико онаха из Лавре.