Видовдан је празник сјећања на косовске мученике

У Затону код Бијелог Поља испред цркве Светог Јована Крститеља у недјељу 22.јуна 2014, је одржана манифестација "Видовдански дани Затон 2014“, која је окупила велики број мјештана и гостију из Бијепог Поља и других мјеста.

Видовдан је празник сјећања на косовске мученике

Вечерњу службу је служио протојереј-ставрофор Мираш Богавац, након чега је услиједила духовна академија уз пригодан културно-умјетнички програм.

Видовдан је празник сјећања на косовске мученике

Бројну публику, међу којима је био и г.-дин Горан Киковић, предсједника СО Беране, поздравио је јереј Синиша Јанковић, парох затонско-брзавски, одржавши пригодну бесједу.

Видовдан је празник сјећања на косовске мученике

На традиционалној духовној светковини у Затону наступили су пјесници: Милован Мујо Зековић, Влајко Ћулафић, Слободан Обрадовић, Дарко Јововић, Вулко Шћекић, а читани су и стихови пјесника Благоја Баковића, који није могао да присуствује видовданском пјесничком скупу. Сабрање су употпунили наступи сестара Данке и Иванке Пипер, Анђеле Шћепановић, као и млађане Јоване Обрадовић која је задивила рецитацијом и свирањем на гитари.

Видовдан је празник сјећања на косовске мученике

Участвовао је и народни гуслар Слобо Фемић, глумци бјелопољског позоришта, чланови Удружења народног стваралаштва "Ђурђеви Ступови“ и други.