Епископ Јоаникије одслужио Литургију у манастиру Милешева

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки и администратор милешевски Г. Јоаникије служио је на празник Светог свештеномученика Јевсевија, Светих мученика Зинона и Зине и Преподобне Анастасије Српске, у сриједу 5. јула 2017, Свету Архијерејску Литургију у манастиру Милешева.

Епископ Јоаникије одслужио Литургију у манастиру Милешева

Саслуживало је свештенство и монаштво милешевске Епархије уз молитвено учешће вјерног народа.

Епископ Јоаникије одслужио Литургију у манастиру Милешева

Литургији је присуствовао директор Управе за сарадњу с црквама и вјерским заједницама Републике Србије др Милета Радојевић, који је, на предлог Преосвећеног Епископа будимљанско-никшићког и администратора милешевског Г. Јоаникија, борави у радној посјети овој Епархији.

Епископ Јоаникије одслужио Литургију у манастиру Милешева

У току дана, како је планирано, обићи ће Епархију милешевску, односно неколико манастира и анализирати све што су у претходних годину дана урадили заједнички на обнови, санирању и изградњи објеката у манастирским комплексима, обнови цркава, те помоћи коју је држава дала овој Епархији, а уједно се и договорити о даљим активностима које ће услиједити након преузимања дужности новог Епископа милешевског Г. Атанасија Раките.

Епископ Јоаникије одслужио Литургију у манастиру Милешева

„Сарадња, која је између државе и Епархије милешевске присутна 20-ак година наставиће се и у наредном периоду“, напоменуо је др Милета Радојевић, истичући да је манастир Милешева драгуљ наше духовности и манастирског устројства од Светог Саве до данашњег дана и може раме уз раме да стоји уз Студеницу, Жичу и друге наше велике манастире, светиње на Косову и Метохији.

Епископ Јоаникије одслужио Литургију у манастиру Милешева

Током радне посјете овој Епархији директор Управе за сарадњу с црквама и вјерским заједницама Републике Србије др Милета Радојевић обићи ће Саборни храм у Милешеви, а потом манастире: Давидовица, Мажићи, Бању прибојску, манастир који се гради у Рутошима.