Празнично бденије у никшићкој Саборној цркви

У Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу, у петак 8. јула 2016, поводом наступајућег празника Тихвинске иконе Пресвете Богородице, чија се копија налази у никшићкој Саборној цркви, служено је свечано бденије са петохљебницом.

Бденије је служио Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије уз саслужење свештенства и монаштва наше Епархије.

Молитвеном сабрању присуствовао је вјерни народ Никшића.

Празнично бденије у никшићкој Саборној цркви

Копију иконе Пресвете Богородице Тихвинске Саборном храму у Никшићу поклонио је, у мају 2014. године,Међународни фонда ОКА из Москве. Од тада се сваког петка, послије вечерње службе, служи молебан Пресветој Богородици, што представља древни обичај да се на овај дан служи молебан Пресветој Богородици, свеопштој заступници, заштитници цијелог свијета и цијеле Цркве Божје.