Литургија одслужена на Бадњи дан у Саборном храму у Никшићу

На Бадње јутро, 6. јануара 2018, одслужена је Света Литургија у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу.

Литургија одслужена на Бадњи дан у Саборном храму у Никшићу

Светом Литургијом је началствовао протојереј Миодраг Тодоровић.

Саслуживали су му: протојереј–ставрофор Радојица Божовић, свештеник у пензији, протојереј-ставрофор Драган Крушић, протојереј Остоја Кнежевић, старјешина никшићке Саборне цркве и ђакони др Никола Маројевић и Константин Дојић.

Литургија одслужена на Бадњи дан у Саборном храму у Никшићу

Свечаности молитвеног сабрања допринијело је појање пјевнице Саборног храма и хора Преподобне мати Ангелине, који води проф. Ана Бојић.

Литургија одслужена на Бадњи дан у Саборном храму у Никшићу

Пастирским словом обратио се началствујући протојереј Миодраг Тодоровић, честитајући вјерницима Бадњи дан и наступајући најрадоснији празник Рођења Господа Исуса Христа.

Вјерни народ је, у великом броју, приступио и присајединио се Светим Тајнама Тијела и Крви Христове.