Патријарх Порфирије почасни гост провинције Чако (ФОТО)

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије приликом посете Богом чуваној Епархији буеносајреској и јужно-централноамеричкој, угошћен је од стране градоначелника Ресистенције у аргентинској провинцији Чако у понедељак 6. новембра 2023. године.

Патријарх Порфирије почасни гост провинције Чако (ФОТО)

Овом приликом Патријарх Порфирије је проглашен почасним гостом споменуте провинције на северу Аргентине.

У пратњи Патријарха Порфирија била је његова свештена пратња у којој су били Преосвећена господа епископи нишки Арсеније, буеносајрески и јужно-централноамерички Кирило, далматински Никодим, будимљанско-никшићки Методије и ремезијански Стефан.

Овом свечаном чину присуствовао је и др Владимир Рогановић, директор Управе за сарадњу са црквама и верским заједницама.

Извор: ТВ Храм