Свети Сергије прослављен на Трепчи

На празник Светог Атанасија Атонског и Светог Сергија Радоњешког, у сриједу 18. јула 2018, Свету литургију у храму Светог Јевстатија Српског на Трепчи служио је протојереј-ставрофор Боро Врховац, уз саслужење јереја Бојана Радуновића.
Преломљен је колач у славу Светог Сергија Радоњешког.

Света архијерејска литургија у Заграђу

Његово преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије, служио је на празник Светог Атанасија Атонског и Светог Сергија Радоњешког, у сриједу 18. јула 2018, Свету архијерејску литургију у манастиру Заграђе.

Саслуживали су јеромонах Лазар, игуман манастира и јерођакон Пајсије.

Саборна црква у Никшићу прославила ктиторску славу

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је, на празник Светог мученика цара Николаја Романова и других са њим, у уторак 17. јула 2018, Свету Архијерејску Литургију у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу.

Свечано празнично бденије у никшићкој Саборној цркви

Поводом празника Светог мученика цара Николаја Романова и других са њим, који је ктиторска слава Саборног храма Светог Василија Острошког у Никшићу, у навечерје празника, у понедјељак 16. јула 2018, служено је свечано празнично бденије.

Свечано бденије са петохљебницом служили су свештеници архијерејског намјесништва никшићког: протојереј-ставрофор Слободан Јокић, архијерејски намјесник никшићки, протојереји Василије Брборић, Миодраг Тодоровић, Остоја Кнежевић и ђакон др Никола Маројевић са гостујућим свештеником о. Андрејем Парфињоком из Санкт Петербурга.

Празник Полагања ризе Пресвете Богородице прослављен у Кошутићима

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је, у Недјељу седму по Педесетници, на празник Полагања ризе Пресвете Богородице, 15. јула 2018, Свету Архјерејску Литургију у цркви посвећеној данашњем празнику, у селу Кошутићи код Андријевице.

Петровдански црквено-народни сабор на Видровану

Петровдански црквено-народни сабор, који се, у славу Светих апостола Петра и Павла, традиционално организује у мјесту Видрован код Никшића, одржан је у недјељу 15. јула 2018.

Петровдански црквено-народни сабор на Видровану

Епископ Јоаникије служио помен архимандриту Варнави Савинском

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије одслужио је, на празник Светих мученика и бесребреника Козме и Дамјана, у суботу 14. јула 2018, помен на гробу архимандрита Варнаве (Гвозденовића), ранијег игумана манастира Савина.

Епископ Јоаникије служио помен архимандриту Варнави Савинском

Литургија у храму Светих апостола Петра и Павла у Никшићу

У суботу, 14. јула, на празник Светих мученика и бесребреника Козме и Дамјана, служена је Света Литургија у храму Светих апостола Петра и Павла у Никшићу.

Свету Литургију су служили протојереј Василије Брборић и ђакон Никола Маројевић.

Херцег Нови добитник Ордена Светог Саве првог реда

Светом архијерејском литургијом у Цркви Светог Спаса на Топлој којом је началствовао Његово високопреосвештенство Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије и отварањем музеја „Његошева школа“ данас је почела централна свечаност поводом 300 година Топаљске комунитади, претече данашње Општине Херцег Нови.