Хиротонија и устоличење Епископа Захумско-херцеговачког и приморског Господина Димитрија

Благодаримо Теби, Господе, што си нам дао ову земљу гдје можемо слободно да Ти служимо и славимо Свето Преображење у овом храму у Требињу, Вазнесење у Чапљини, Педесетницу у Мостару и Гацку, Благовијести у Дубровнику и Житомислићу, Мајку Божију у  Тврдошу, Завали, Добрићеву и на Корчули, Свете Апостоле у Петропавлову, Светог Василија, заштитника Херцеговине, у Мркоњићима, Светога Саву у Билећи, Светог Димитрија  у Невесињу, Божић у Љубињу, а Васкрс у мученичким Пребиловцима.

Наречење изабраног Епископа ЗХиП Господина Димитрија

Након избора архимандрита Димитрија, маја мјесеца 2018. године, за новог Епископа захумско-херцеговачког и приморског, Црква Божија, у навечерје Седамнаесте недјеље по Духовима, савршила је и чин његовог наречења.

Наречење изабраног Епископа ЗХиП Господина Димитрија

Прослављена слава црквеног хора „Светих Јоакима и Ане“ из Мојковца

Црквени хор „Светих Јоакима и Ане“, при Саборном храму Рождества Христовог у Мојковцу, прославио је у 17. Недјељу по Педесетници, 23. септембра 2018, своју славу - Свете праведне Јоакима и Ану.

Прослављена слава црквеног хора „Светих Јоакима и Ане“ из Мојковца

На 680. годишњицу постојања освећен обновљен манастир Стањевићи

У оквиру централне свечаности прославе 680-годишњице постојања Манастира Свете Тројице – Стањевићи код Будве у подножју Ловћена јутрос је обављено велико освећење ове обновљене светиње и служена Света архијерејска литургија.

Митрополит Амфилохије у манастиру Косијерево, покрај моштију Светог Арсенија, са више архијереја СПЦ служио Свету службу Божију

У манастиру Косијерево, гдје су јуче након 104 године по други пут из манастира Ждребаоник стигле мошти Светог Арсенија Сремца, Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије служио је јутрос, на празник Рођење Пресвете Богородице, уз саслужење господе Епископа: банатског Никанора, будимљанско-никшићког Јоаникија, полошко-кумановског Јоакима, нишког Арсенија и архимандрита Димитрија, изабраног Епископа захумско-херцеговачког, Свету архијерејску литургију.

Мошти Светог Арсенија Сремца дочекане у манастиру Косијереву

Претходно је, у манастиру Ждребаонику, гдје почивају Чесне Мошти Светог Арсенија, на празник Светог мученика Созонта и Претпразнество Рождества Пресвете Богородице, у четвртак 20. септембра 2018, служена Света Архијерејска Литургија, којом су началствовали Његово Високопреосвештенство Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски Г. Амфилохије и Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије са бројним свештенством и вјерним народом.

Промоција књиге „Небеске хероине света“ одржана у Никшићу

Књига „Небеске хероине света“, аутора проф. Радмиле Тонковић представљена је, у сриједу 19. септембра 2018, у Друштву црногорско-руског пријатељства „Свети Ђорђе“ у Никшићу.

Промоција књиге „Небеске хероине света“ одржана у Никшићу

Митрополит Амфилохије: Свети Арсеније најдивнији плод светосавског рода

Његово високопреосвештенство Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије началствовао је данас Светом аријерејском литургијом у манастиру Ждребаоник уз саслужење Његовог преосвештенства Епископа будимљанско-никшићког г. Јоаникија, бројног свештенства, монаштва и вјерног народа а уз молитвено учешће Његовог преосвештенства Епископа диоклијског г. Методија.

Празник Чудо Светог архангела Михаила прослављен у манастиру Подмалинско

У сриједу 19. септембра 2018, када се наша Света Црква молитвено сјећа Чуда архангела Михаила, прослављена је љетња храмовна слава манастира Подмалинско.

Празник Чудо Светог архангела Михаила прослављен у манастиру Подмалинско