Литургија у Намастиру код Андријевице

На празник Полагања ризе Пресвете Богородице, у понедјељак 15. јула 2019, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је Свету Архјерејску Литургију у храму, који се обнавља, у селу Кошутићи код Андријевице, а посвећен је данашњем празнику.

Литургија у Намастиру код Андријевице

У Ђурђевим Ступовима одржан Сабор Заједнице Кола Српских сестара Црне Горе

Након Свете Архијерејске Литургије, коју су, у манастиру Ђурђеви Ступови, у четврту Недјељу по Педесетници, на празник Светих бесребреника Козме и Дамјана, 14. јула 2019, служили Његово Високопреосвештенство Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски Г. Амфилохије и Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије, одржан је Сабор Заједнице Кола Српских сестара Црне Горе.

У манастиру Ђурђеви Ступови служена Света Тајна Јелеосвећења

У четврту Недјељу по Педесетници, на празник Светих бесребреника Козме и Дамјана, 14. јула 2019, у манастиру Ђурђеви Ступови служена је Света Тајна Јелеосвећења за укрепљење и исцјељење тјелесних и душевних болести.

У манастиру Ђурђеви Ступови служена Света Тајна Јелеосвећења

Предавање „Духовни живот српске науке“ Александра Нинковић Ташић у Никшићу

У организацији Матице српске – Друштва чланова у Црној Гори, у Друштву црногорско-руског пријатељства „Свети Ђорђе“, у Никшићу, у суботу 13. јула 2019, предавање на тему „Духовни живот српске науке“ одржала је Александра Нинковић Ташић.

Епископ Јоаникије освештао темеље будућег храма Светих Сергија и Ваха

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије освештао је, на празник Светих Козме и Дамјана, у недјељу 14. јула 2019, темеље цркве Светих Сергија и Ваха, која ће се градити у Ђулићима код Андријевице. Храм подиже г.-дин Зоран Ђерковић за покој душе брата Срђана.

Митрополит Амфилохије: Не могу Брозови следбеници да богословствују и располажу Божјим храмовима

У манастиру Ђурђеви ступови код Берана данас је одржан Сабор кола српских сестара Црне Горе. Скуп је почео Светом архијерејском литургијом коју су у манастирском храму Светог великомученика Георгија служили Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије и Епископ будимљанско-никшићки г. Јоаникије са свештенством.

Седморица архијереја у манастиру Рибњак освештали цркву Светих апостола Петра и Павла

Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије обавио је јутрос са епископима и свештенством у манастиру Рибњак код Бара  велико освећење новосаграђене цркве Светих апостола Петра и Павла и у њој  служио Свету архијерејску литургију.

Петровданска литија улицама Бијелог Поља

Епархија будимљанско-никшићка и Српска православна црквена општина Бијело Поље организовали су данас прославу Петровдана, а стотине православних вјерника учесвовало је  у молитвеном ходу улицама Бијелог Поља у част светих апостола Петра и Павла.

Петровданска литија улицама Бијелог Поља