Поклоничко путовање дјеце полазника школе вјеронауке из Берана

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа будимљанско-никшићког, у суботу, 28. октобра 2023. године, одржано је поклоничко путовање дјеце полазника школе вјеронауке из Берана.

Поклоничко путовање дјеце полазника школе вјеронауке из Берана

Дјеца су обишла манастир Жупу гдје су се поклонила светињама и поучена историјатом манастира, док је сестринство на челу са Игуманијом Јефимијом на дјелу показало љубав према ближњем угостивши сву дјецу.

Путовање је настављено у Никшић и храм Светог Василија Острошког. Братство храма је дјецу очински дочекало и речима љубави поучило историји овога храма чији су ктитори Света Царска породица Романов.

На крају путовања, дјеца су посјетила острошку светињу и, попут њихових предака, пјешке отишла у Горњи манастир на поклоњење моштима Светог Василија Острошког Чудотворца у цркви Ваведења и моштима ђакона Светог Василија у цркви Часног Крста.
У вечерњим часовима, напојена благодаћу светиња, дјеца су се вратила у Беране својим домовима пуна утисака и љубави.

На овом путовању, дјецу је предводио вјероучитељ јереј Стефан Миловановић.

„Заиста вам кажем, ако се не обратите и не будете као дјеца, нећете ући у Царство Небеско" Мт. 13,3