Интронизација Епископа дељадровско-илинденског Јоакима

Његово Преосвештенство Епископ дељадровско-илинденски г. Јоаким служио је свету архијерејску Литургију у новоизграђеном храму Светог равноапостолног цара Константина и царице Јелене у насељу Илинден у Скопљу, у недељу 5. новембра 2023. године.

Интронизација Епископа дељадровско-илинденског Јоакима

Преосвећеном Епископу саслуживали су Високопреосвећена господа Митрополити: црногорско-приморски Јоаникије, кумановско-осоговски Григориј и крушевско-демирхисарски Јован; Преосвећена господа Епископи: рашко-призренски Теодосије, бихаћко-петровачки Сергије и делчевско-каменички Марко и свештенство.

На крају свете Литургије, извршен је чин интронизације Епископа дељадровско-илинденског Марка у трон новооформљене Епархије дељадровско-илинденске.

Светој Литургији и чину интронизације присуствовали су Преосвећена господа Епископи хераклејски Климент секретар Синода Македонске Православне Цркве Охридске Архиепископије и дремвички Давид, многобројни верни народ, међу којима је била и амбасадорка Републике Србије у Републици Северној Македонији гђа Невена Јовановић.

Извор: ТВ Храм

Фото: Жељко Драшковић