Акција прикупљања средстава за обнову манастира Сомина

Драга браћо и сестре, пријатељи манастира Сомина,

Благословом сестринства, на челу са игуманијом – мати Синклитикијом, овим путем Вас обавјештавамо да је покренута још једна акција прикупљања средстава за обнову самог манастира од штете настале у току учесталих земљотреса, који су у претходном периоду задесили регион, а епицентар најјачих подрхтавања, неријетко је био у његовој непосредној близини.

Акција прикупљања средстава за обнову манастира Сомина

Наиме, манастирска црква Преображења Господњег претрпјела је велике промјене и у потребитом је стању – за обнову. Звоник је готово скроз оштећен, а страдали су и помоћни дјелови храма, зидови, као и конак наших драгих сестара. Тренутно, а с обзиром и на то да је изградња капелице (у оквиру манастирског комплекса) започета још прошле године, а у коју су уложена сва средства и њихова велика љубав, сестре нијесу у прилици да без наше помоћи покрену радове на обнови централног храма. Као што је наведено, штета која је настала није мала, а у мјесту на ком се манастир налази, још увијек у потпуности нијесу престали потреси тла. Сестре су, да нагласимо, у славу Божију, сасвим добро и дају све од себе како би трудом и вриједним радом надоградиле оно што је природним непогодама и, прије свега, по Божијој промисли и опомени, нанијело доста озбиљне промјене њиховом (и нашем) дому.

Како бисмо им у томе помогли, а сходно могућностима, благодарећи покрећемо акцију прикупљања средстава за обнову и радове на главном храму и конаку. Да би Сомина, то дивно мјесто на врху планине, од којег су м. Сиклитикија и с. Босиљка направиле прави топао кутак за све људе добре воље, опстао и бивао још љепши у свом скромном коплексу, у помоћи можете учествовати на сљедећи начин:

За лично преузимање – само у Никшићу – контакт. тел / Viber: 068/742-249
За Црну Гору, уплатом на жиро рачун: 540-32150977-37
За иностранство: WesternUnion, уплате преко поште или на жиро рачун, уз инструкције и податке које можете добити контактирајући сандуче (DM) инстаграм профила @manastir_somina или преко Viber мреже, такође на тел. (+382)68/742-249.

Од срца још једном благодаримо свакоме ко је вољан да на овај начин помогне и подијели љубав са нама.

Пријатељи манастира Сомина