Светосавска академија у Жупи

У четвртак, 1. фебруара 2024. године, у жупском селу Дучице, одржана је академија посвећена Светом Сави, првом Архиепископу и просветитељу српском.

Светосавска академија у Жупи

Академији је присуствовао велики број вјерних, а својим присуством, академију је увеличао и градоначелник града Никшића, господин Марко Ковачевић, као и свештенство саборног храма Светог Василија Острошког и сестринство манастира Светог Апостола Луке из Жупе и други бројни гости.

Програм је водила Марија Машнић.

Сабранима се, светосавском бесједом, обратио новопостављени парох жупски, јереј Обрен Дамјанац, који је најприје поздравио госте и све присутне, а затим говорио о величини и значају првог српског Архиепископа и просветитеља - Светог Саве.

Учествовали су и млади гуслари Секуле Церовић и Синиша Петрић, етно појац Јована Лалић, рецитатор Анита Павловић и КУД ”Лим” из Берана.

На самом крају Светосавске Академије, сви присутни су пјевали химну Светом Сави, предвођени етно појцем Бранком Зечевић.