Митрополит Јоаникије посјетио Нишку епархију и служио помен сердару Јолу Пилетићу (ВИДЕО)

Његово високопреосвештенство Митрополит црногорско-приморски г. Јоаникије данас, 9. фебруара 2024. године, на празник Преноса моштију Светог Јована Златоуста, посјетио је Епархију нишку.

Митрополит Јоаникије посјетио Нишку епархију

Након што је обишао Саборни храм Свете Тројице у Нишу,  Високопреосвећеног Митрополита је, у двору Нишке епископије, примио Преосвећени Епископ нишки г. Арсеније.

Потом су на старом Нишком гробљу, Митрополит Јоаникије и Епископ Арсеније служили парастос сердару Јолу Пилетићу, уз саслужење свештенства Нишке епархије и појање нишких богослова.

Помену су присуствовали и вијенце положили министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања у Влади Србије Никола Селаковић, градоначелница Ниша Драгана Сотировски, Станица Поповић, отправница послова Амбасаде Црне Горе у Београду, представници Војске Србије, као и саплеменици сердара Јола на челу са пиперским парохом Вањом Милуновићем.

Владике су такође одслужиле помен и војводи Ђорђу Скопљанчету.

Градоначелница Ниша Драгана Сотировски на крају је приредила пријем за Митрополита Јоаникија.

Никола Јоксимовић

Извор: Митрополија црногорско-приморска