Долазак Благодатног огња из светог града Јерусалима

Долазак Благодатног огња у Подгорицу, у Саборни храм Христовог Васкрсења очекује се на Велику суботу у 21 час и 30 минута, а нешто касније и у Саборну цркву Светог Василија Острошког у Никшићу, најављујејереј Остоја Кнежевић, старјешина Саборне цркве Светог Василија Острошког у Никшићу.

Долазак Благодатног огња из светог града Јерусалима

"Заиста је долазак Благодатног огња,прошле године, био велики догађај за нашу Цркву. Раније су вјерници тим поводом ишли у Јерусалим, узимали и доносили Благодатни огањ и није било могућности да Благодатни огањ у нашим срединама буде присутан на Велику суботу или за празник Васкрсења Христовог“.

"Како се може видјети у најави Благодатни огањ ће око 22 часа, на Велику суботу,бити допремљен у Подгорицу и надамо се да ће код нас стићи до поноћне Литургије, која ће се служити у Саборном храму у Никшићу. У случају кашњења сигурни смо да ће Благодатни огањ међу вјерницима бити на јутарњој Литургији, која у никшићком Саборном храму почиње у 8 часова. Цијелог тог дана, сви они који буду жељели и дођу у храм моћи ће да упале свијећу од Благодатног огња и да ту свијећу понесу кући као светињу која носи на себи благослов светог града Јерусалима и гроба Господњег“, поручио је свештеник Кнежевић.