У сусрет Васкрсу

Школа вјеронауке "Растко“ из парохије старшевинске код Никшића припрема за Васкршњи уторак, 3. маја 2016, са почетком у 19 часова и 30 минута, у Црквено-народном дому Светог Василија Острошког у Никшићу, васкршњи концерт.

У сусрет Васкрсу

Тим поводом посјетили смо полазнике ове школе, коју при храму Зачећа Светог Јована Крститеља, води попадија Лавиника Јововић и затекли их како, у сусрет празника Васкрсења Господњег, украшавају јаја.

У сусрет Васкрсу

Јаја су украшавана веселим бојама и мотивима у свечарској атмосфери долазећег Празника над празницима.

У сусрет Васкрсу

Малишани ће се публици представити бројним рецитацијама, хорским пјевањем и фолклорним играма,јер у овој школи вјеронауке постоји хор и КУД "Растко“.

У сусрет Васкрсу

Њихови гости биће дјеца са вјеронауке при Саборном храму у Никшићу и вјеронауке из парохије шавничке, а све у славу најрадоснијег хришћанског празника Васкрсења Господа и Спаса нашег Исуса Христа.