Часни појас Пресвете Богородице стигао са Атоса у грчки град Козани

Православни верници северног грчког града Козани изашли су јуче у масама да поздраве и поклоне се Часном појасу Пресвете Богородице.

Часни појас Пресвете Богородице стигао са Атоса у грчки град Козани

Свети део одеће, која је дотакла саму утробу која је носила Господа Исуса Христа, чува се у манастиру Ватопед на Светој Гори од 14. века, иако се често носи широм православног света ради утехе верних.

Часни појас, који је носио игуман ватопедски Јефрем, дочекан је у Храму Св. Константина и Јелене јуче око 17 часова са мноштво верног народа и свештенства, међу којима је и Митрополит сервски и козански Павлос. У граду ће остати до 2. октобра.

Наиме, ово је први пут да се реликвија налази у Козану, преноси Православна новинска агенција.

“Емоција је интензивна”, пише Агенција. „Сузе радоснице и наде облиле су очи стотинама житеља Козана који су дошли у цркву Св. Константина и Јелене да дочекају часни појас Пресвете Богородице“.

Литургије ће се одржавати док Појас остане у граду. Црква Св. Константина и Јелене ће такође остати отворена од 7 до 1 сат ујутру сваког дана како би дочекала што већи број ходочасника.

Превела: Љиљана Поповић
Извор: https://orthochristian.com/156343.html