Епископ Методије служио Литургију, у храму Вазнесења Господњег, у селу Коњухе код Андријевице

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије служио је, на празник Светог свештеномученика Теодота Анкирског, у четвртак 20. јуна 2024. године, Свету Архијерејску Литтургију, у цркви Вазнесења Господњег, у селу Коњухе код Андријевице.

Епископ Методије служио Литургију у Расову: Преко ближњег којег видимо доказујемо љубав према Богу Којег не видимо

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије служио је у недјељу седму по Васкрсу, Светих Отаца Првог васељенског сабора, 16. јуна 2024. године, Свету Архијерејску Литургију у храму Свете Петке, у Расову, код Бијелог Поља.

Епископ Методије служио Литургију у Расову

Епископ Методије служио помен Душанки Јововић

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије служио је, у манастиру Рођења Пресвете Богородице – Косијереву, у Петровићима, у Бањанима, мали помен Душанки Јововић, која је уснула у Господу у петак 14. јуна.

jun-2024-vladika-metodije-sluzio-pomen-u-kosijerevu

Епископ Методије богослужио у храму Вазнесења Господњег у селу Краље: Данашњи празник показује да се род људски спасио у личности Христовој

На празник Вазнесења Господњег – Спасовдан, у четвртак 13. јуна 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије служио је Свету Архијерејску Литургију у храму, посвећеном данашњем великом празнику, у мјесту Краље код Андријевице.

Литургијско сабрање у храму Свете Тројице у мјесту Виницка код Берана

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије служио је, у шесту недјељу по Васкрсењу Христовом, Недјељу слијепог, 9.јуна 2024. године, Свету Архијерејску Литургију у цркви Свете Тројице у селу Виницка код Берана.

Литургијско сабрање у храну Свете Тројице у мјесту Виницка код Берана

У Долима прослављени новомученици Пивски, богослужио Епископ Методије: На овом мјесту поклања букти живот, а ова света обитељ је јасан знак тога

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије служио је, на празник Трећег обретења главе Светог Јована Крститеља, у петак 7. јуна 2024. године, Свету Архијерејску Литургију у спомен-храму, посвећеном данашњем празнику, који је метох Пивског манастира – Долима.

Литургијски прослављено 25 година архијерејске службе Митрополита Јоаникија

У Саборном храму Христовог Васкрсења у Подгорици, на празник Светог цара Константина и царице Јелене, 3. јуна 2024. године, служена је Света архијерејска Литургија поводом 25 година архијерејске службе Његовог Високопреосвештенства Митрополита црногорско-приморског г. Јоаникија и јубилеја Светог Јустина Ћелијског, у чије име је претходне вечери уприличена Свечана академија у крипти овога Светога храма.

Архијерејска Литургија и рукоположење на празник Светог Стефана Пиперског

На празник Преподобног Стефана Пиперског и Жупског, 2. јуна 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије служио је Свету Архијерејску Литургију у храму посвећеном овом Светитељу у мјесту Губељ – Кута, у Жупи Никшићкој.

Данас у подне звониће звона на свим православним храмовима

По благослову Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија и Епископа будимљанско-никшићког г. Методија, у четвртак, 23. маја 2024. године Господње, у 12.00 часова, звониће сва звона на православним храмовима позивајући верни светосавски народ на усрдну молитву, смиреност, међусобну солидарност и непоколебљивост у чињењу добра, упркос потпуно лажним и неправедним оптужбама којима је изложен у Организацији уједињених нација.

Архијерејска Литургија и освећење фрескописа у храму Светог Николаја Мирликијског у селу Главаца

Његово Преосвештнство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије служио је, са свештенством, у уторак, 22. маја 2024. године, на празник Преноса моштију Светог Николаја Мирликијског,  Свету Архијерејску Литургију у храму посвећеном овом светитељу у селу Главаца код Берана и том приликом освештао нови фрескопис у храму.