Света Архијерејска Литургија у манастиру Вољавац

Свету Архијерејску Литургију у манастиру Рођења Пресвете Богородице у Вољавцу код Бијелог Поља, у недељу 25.02.2024. године, служио је Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије, чиме је прослављена ктиторска слава Светог Симеона Мироточивог.

Епископ Методије на Сретење: ”Свака Литургија и сваки празник је сретење и сусрет душе људске са Богом”

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије служио је на празник Сретења Господњег, у четвртак 15. фебруара 2024. године, Свету Архијерејску Литургију у цркви Вазнесења Господњег у Драговољићима код Никшића.

Свети Атанасије Велики молитвено прослављен у манастиру Златеш

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије служио је на празник Светог Атанасија Великог, у сриједу 31. јануара 2024. године, Свету Архијерејску Литургију у манастиру Златеш код Бијелог Поља.

Свети Атанасије Велики молитвено прослављен у манастиру Златеш

Духовна академија у част Светог Оца нашег Саве “Живот по јеванђељу“ одржана у Бијелом Пољу

У препуној сали Спортске дворане Никољац у Бијелом Пољу, на Дан Светог Светог Саве, првог Архиепископа и просветитеља српског, одржана је Светосавска академија „Живот по јеванђељу“, коју традиционално организују Епархија будимљанско-никшићка и бјелопољска Црквена општина.

Епископ Методије на Савиндан богослужио у селу Дапсиће код Берана

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије служио је на Савиндан, у суботу 27. јануара 2024. године, Свету Архијерејеску Литургију, у цркви посвећеној Светом Сави, у селу Дапсиће код Берана.

Епископ Методије на Савиндан богослужио у селу Дапсиће код Берана

Епископ Методије на Јовањдан служио Литургију у Страшевини: Славећи Светог Јована Крститеља, славимо Спаситеља нашег богојављеног Исуса Христа, Оца Његовог и Духа Светог

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије служио је на празник Сабора Светог Јована Крститеља, у суботу 20. јануара 2024. године, Свету Архијерејску Литургију, у цркви Зачећа Светог Јована Крститеља, у никшићком насељу Страшевина.