Академија у славу Светог Саве одржана у Мојковцу

Након вечерњег богослужења, које је, у понедјељак 28. јануара у Саборном храму Рождества Христовог у Мојковцу служило надлежно свештенство, у мојковачкој Саборној цркви одржана је потом Светосавска духовна академија.

Академија у славу Светог Саве одржана у Мојковцу

Свечаности у славу Светог Саве, Првог Архиепископа и просветитеља Српског, присуствовао је Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије, бројно свештенство и свештеномонаштво наше Епархије, са којима и јеромонах Игњатије Шестаков, сабрат Московског Сретењског манастира, предсједник Скупштине Општине Мојковац г. Славенко Блажевић, као и велики број грађана.

Академија у славу Светог Саве одржана у Мојковцу

Поздравно слово одржао је Преосвећени Епископ Јоаникије, који је подсјетио на значај светородне лозе Немањића у Црној Гори и значај Светог Саве за нашу свеопшту просвећеност.

Академија у славу Светог Саве одржана у Мојковцу

У умјетничком дијелу академије учествовали су црквени хорови Светог Николаја из Бијелог Поља и Свете Анастасије Српске из Берана, као и дјеца из школе вјеронауке при мојковачком Саборном храму Рођења Христовог, која су са искреном дјечјом радошћу и љубављу рецитовала пјесме о Светитељу Сави.

Фотогалерија