Бденије у Пећкој Патријаршији

Уочи празника Светог Пајсија Патријарха Српског, у манастиру Пећка Патријаршија, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Господин Јоаникије служио је празнично бденије.

Бденије у Пећкој Патријаршији

Његовом преосвештенству су саслуживали протојереј Ненад Нашпалић, парох гораждевачки, јереј Драган Радовановић, парох пећки, сабраћа манастира Ђурђеви Ступови протосинђел Евстатије (Драгојевић), јеромонах Пајсије (Ђерковић) и јерођакон Евтихије (Кецман). Бденије су јединственим благодатним појањем које се може чути само под сводовима Пећаршије улепшале сестре манастира које украшавају нашу Свету Цркву јуначким свједочењем истине Христове и подвижничким животом.

Вјерници су имали  прилику да приликом узимања петохљебнице приме благослов поклањајући се и цјеливајући часну главу Светог Пајсија која се чува у саборној манастирској цркви Светих Апостола у манастиру Пећка Патријаршија.