Најава за прославу 800 година Ђурђевих Ступова

Поводом обиљежавања осамсто година Ђурђевих Ступова, катедралног манастира Епархије будимљамнско-никшићке, управа ове древне немањићке задужбине организује тим поводом од 2. до 4. августа културно-духовне свечаности.

У петак. 2. августа, на празник Светог пророка Илије, у Ђурђевим Ступовима, са почетком у 19 часова, одржаће се промоција књиге „Манастир Ђурђеви Ступови“, чији приређивачи су Влајко и Дамјан Ћулафић, потом изложба умјетничких фотографија на платну аутора Мише Бранковића. О споменици говоре: Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије и пјесник Дарко Јововић, а у програму вечери наступиће и хор Свете мати Анастасије.

Најава за прославу 800 година Ђурђевих Ступова

У суботу 3. августа Преосвећени Епископ Јоаникије, са бројним свештенством, монаштвом и вјерним народом Епархије, дочекаће Његову Светост Патријарха српског Г. Иринеја, који ће својим присуством увеличати светковину у Ђурђевим Стповима. Долазак Његове Светост у Манастир очекује се у 17 часова и 30 минута. Патријарх српски Г. Иринеј служиће тог дана, у навечерје празника Свете Марије Магдалине, са почетком у 18 часова свечану вечерњу службу. У манастирској порти, потом ће у 21 час бити одржана духовна академија.

На празник Свете Марије Магдалине – Благе Марије, који је слава Епархије будимљанско-никшићке, у недјељу 4. августа 2013.године у 9 часова, Свету Архијерејску Литургију уз учешће више Архијереја Српске Православне Цркве, бројног свештенства, монаштва и у присуству вјерног народа, те гостију из јавног живота Црне Горе, Србије и Републике Српске, служиће Његова Светост Патријарх Иринеј .