Молебан за нову школску годину

У цркви Светих Апостола Петра и Павла у Бијелом Пољу, протојереј Дарко Пејић и јереј Никола Скопљак, служили су молебан за благословен почетак нове школске године.

Из године у годину стално се повећава број ученика који се у древној светињи окупе на заједничку молитву. Обраћајући се пригодном бесједом отац Дарко је запитао дјецу зашто су се сви окупили на заједничкој молитви и потом навео као примјер стару изреку “Без Бога ни преко прага“.

Молебан за нову школску годину

“Два су услова, драга дјецо, да би одрасли и постали честити људи и хришћани. Први је да се крстите јер једино крштени можете да активно учествујете у животу Цркве, а други, да у сваком тренутку живота свога поштујете старије, јер тако стичете благослов за себе и за своје потомство.

Поштујући старије трудите се да се не ругате једни другима, да вам срце и мисли буду сачувани од подсмијеха било које врсте, јер љубећи једни друге, учинићете своје срце и мисли стаништем у које ће се уселити Господ Бог.

Професор српског језика и књижевности Нада Павићевић казала је да је добро што почетак нове школске године почиње молитвама за учење, jeр “Бог јесте Логос, учење да подари свим младим људима знање и снагу да превазиђу сваки изазов и остану чисти, онако како нас је све Христос учио“.

“Како се сјеме посије, тако ће се и пожњети, како љубав дарује, тако ће се и примити. Учен и добар човјек је и Богу мио“, казала је професорка Нада.