Саучешће Патријарха Кирила поводом упокојења Епископа моравичког Антонија

Његова Светост Патријарх московски и све Русије г. Кирил изразио је саучешће поводом упокојења Епсикопа моравичког Антонија, викара Патријарха српског и старешине Подворја Српске Православне Цркве у Москви:

Саучешће Патријарха Кирила поводом упокојења Епископа моравичког Антонија

Његовој Светости Архиепископу пећком, Митрополиту београдско-карловачком и Патријарху српскому г. Порфирију,

Ваша Светости, љубљени сабрате и саслужитељу крај престола Божјег! У име Светог Синода, архијереја, свештенства и свеколиког верног стада Руске Православне Цркве, као и у своје лично име, преносим Вам изразе најдубљег саучешћа поводом упокојења Вашег представника при Московској Патријаршији и вишегодишњег старешине Подворја Српске Православне Цркве у Москви, Епископа моравичког Антонија. Новопрестављени архипастир је био велики пријатељ Руске Цркве за коју је био везан већи део свог животног пута. Први и једини настојатељ Српског Подворја у Москви од тренутка њеног васпостављања достојно је представљао Цркву Светог Саве како у својој црквено- дипломатској мисији тако и у свакодневном општењу са људима. За време свог служења, владика Антоније је допринео развоју руско-српских међуцрквених односа. Многима којима га је Промисао Сведржитеља довео умео је да открије духовно благо српског православља, лепоту и величину светосавске традиције, уливајући интересовање за њене светиње и подвиг светитеља Божјих. Много лета сам познавао блаженопочившег архипастира. Са болом, али и са чврстом вером и надом у милост Божју примио сам вест о његовом одласку у вечност. Нека Спаситељ наш Исус Христос, који је Васкрсење и Живот (Јн 11,25), упокоји душу раба Свога у месту праведних, где нема ни болести, ни туге, ни уздисаја, и подари му вечни спомен.

Са братском љубављу у Господу,

Кирил