Патријарх српски Порфирије допутовао у Москву

Поводом блаженог уснућа Епископа моравичког Антонија, Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије је допутовао 15. марта 2024. године у Москву.

Патријарх српски Порфирије допутовао у Москву

Предстојатеља Српске Православне Цркве и његову пратњу на аеродрому Внуково су дочекали: Митрополит волоколамски Антоније, председник Одељења за спољне црквене везе Московске Патријаршије; протојереј Николај Балашов, саветник Патријарха московског и све Русије; протојереј Игор Јакимчук, заменик председника Одељења за спољне црквене везе Московске Патријаршије; игуман Теофан, начелник Протоколног сектора; архимандрит Александар, клирик Подворја Српске Цркве у Москви; протојереј Милан Пантелић, брат епископа Антонија и клирик Епархије шабачке; г. А.Ј. Хошев, службеник Секретаријата за међуправославне односе; као и изванредни и опуномоћени амбасадор Републике Србије у Руској Федерацији г. Момчило Бабић.

Са патријархом Порфиријем у Москву су стигли: Епископ бачки Иринеј, Епископ горњокарловачки Герасим, Епископ ваљевски Исихије, Епископ ремезијански Стефан, Епископ јегарски Нектарије, Епископ топлички Петар, протојереј Ђорђе Стојсављевић, ђакони Драган Радић, Мирослав Николић и Иван Васиљевић и ипођакони Дејан Накић и Владимир Јелић.

У суботу, 16. марта, Његова Светост Патријарх московски и све Русије г. Кирил и Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије служиће свету Литургију и опело епископу Антонију у Саборном храму Христа Спаситеља са почетком у 10 часова.

Извор: patriarchia.ru