Бијело Поље: Већ три мјесеца свака недјеља у Црној Гори је недјеља православља

У Саборној Петровој цркви у Бијелом Пољу, данас на Недјељу православља, служен је Молебан Пресветој Богородици. Вјерни народ Бијелог Поља имао је, благодарећи оцу Владиславу игуману манастира Блишкова, благослов да цјелива копију чудотворне иконе Мајке Божије Јерусалимске.

Бијело Поље: Већ три мјесеца свака недјеља у Црној Гори је недјеља православља

Након Молебна улицама овог града кренула је торжествена свенародна литија у славу Божију и побједе светих икона, у одбрану светиња и вјере православне, у којој је ношена икона Богородице Јерусалимске, до храма Светог Николе у Никољцу.

Вјерницима се бесједом овом приликом обратио отац Милосав Јовановић, парох бјелопољски, који је најприје честитао сабранима Недјељу православља која значи побједу Цркве Божије и Христову побједу над свим јересима и недаћама које су Цркву сналазиле.

“Црква и православље и цијели свијет, већ три мјесеца, памте догађај да је у маленој Црној Гори, која брани велике светиње, од краја децембра прошле године сваки дан и свака недјеља Недјеља православља. Зато ћемо, ако Бог да и наставити наше молитвене входове а посебно у ово вријеме поста јер, по Господњим ријечима, овај род се изгони само постом и молитвом. Молитва је та која побјеђује“, казао је, између осталог, отац Милосав.

Великој бјелопољској литију придружиле су се литије које су раније кренуле из оближњих мјеста ка Бијелом Пољу: Гранчарева, Расова, Сутивана, Његњева, Затона и Лопара.