Драма "Повратак“ изведена на Сцени "213“ у Никшићу

У оквиру пројекта о превенцији наркоманије „Information for prevention“, који се, у циљу информисања и подизања свијести омладине, реализује од јануара ове године, чланови Братства православне омладине Светог Василија Острошког су, у петак 16.маја 2014, на Сцени „213“ у Никшићу извели психодраму „Повратак“.

Драма

У припремање и извођење представе, која је одиграна по трећи пут у Никшићу, укључено је Братство православне омладине Светог Василија Острошког. Цјелокупан пројекат "Сазнај, препознај, одоли“ реализује Канцеларија за сарадњу са страним донаторима Епархије будимљанско-никшићке, чије активности, у циљу информисања и подизања свијести омладине од 11. до 19. година, финансијски је подржала Канцеларија за дрогу и криминал Уједињених нација (UNODC).

Драма

Представа је интерактивног карактера, уз учешће стручњака из области превенције зависности, који одговарају на питања и коментаре публике. Овом приликом, на питања из публике, своја мишљења су дали: свештеник Мирко Вукотић и социјални радник Љубица Дурутовић.

Сценарио за драму "Повратак“ урадио је Марко Ковачевић, иначе секретар Братства. Улоге носе, такође, чланови Братства: Ивана Мирковић, Јелена Мирковић, Ивана Булајић, Немања Вукаловић, Ања Милићевић, Милош Вуковић, Николина Бабовић, Александра Перишић, Рашо Булајић, Урош Радовић, Небојша Касалица, Филип Баланџић и Спасоје Томић, који је, уједно, и режирао представу.

Драма

Иначе, у току је ликовни конкурс за ученике основних школа у Никшићу на тему "Желим друштво без наркоманије", којем се, према ријечима Миљана Мијушковића, координатора пројекта, званично одазвало седам никшићких основних школа. Од пристиглих радова биће уприличена изложба крајем овог мјесеца, а стручна комисија одабраће најбоља остварења на назначену тему, које ће и наградити.

У оквиру пројекта "Information for prevention”, током маја, биће организована и радионица за родитеље са циљем едукације у успостављању што боље комуникације и односа са дјецом. У радионици ће учествовати стручњаци из области превенције психоактивних супстанци.