У славу Видовдана

Уочи празника Светог мученика Кнеза Лазара и свих Светих мученика српских – Видовдана, у петак 27. јуна 2014, у катедралном манастиру Епархије будимљанско-никшићке Ђурђевим Ступовима, одржано је Видовданско пјесничко бденије.

У славу Видовдана

Традиционалној пјесничкој манифестацији, посвећеној великом празнику нашег народа, претходило је празнично бденије, које је служило свештенство и свештеномонаштво Епархије.

У славу Видовдана

У Видовданској пјесничкој светковини, коју традиционално организују Епархија будимљанско-никшићка и Црквена општина Беране, учествовали су наши познати ствараоци: Милутин Мићовић, Влајко Ћулафић и Тодор Живаљевић Велички. Програм су употпунили: гуслар Милоица Добрашиновић и црквени хор Свете мати Анастасије из Берана којим руководи Андријана Вучетић Обадовић.