Нађена капија, која је отуђена са црквишта Светог Василија Острошког у Мартиновићима

Капија са црквишта Светог Василија Острошког у Мартиновићима код Гусиња, која је прије 15-ак дана отуђена, данас, у понедељак 27. јула 2020. извађена је из ријеке Ључе.

Капију је, по ријечима надлежног пароха јереја Бојана Радуновића, пронашао прије недјељу дана православни мјештанин Војног села, који је, потом позвао полицију, а обављен је и увиђај.

Чланови породице Турковић из Војног села, напомиње о. Бојан, покушали су да изваде капију, али нијесу успјели због неприступачног терена и недостатка опреме. Ипак, они нијесу одустали, па су јутрос са камионом и витлом капију извукли из ријеке, при чему их је обезбијеђивала полиција.

„Наиме, прије два дана, када су Турковићи дошли на мјесто гдје је капија пронађена виђени су од комшија Албанаца. Оно што је чудно, данас се капија, која је иначе тешка око 300 килограма, није налазила на истом мјесту него неких 40 метара узводно, у много дубљој води. Захваљујући доброј вољи и љубави према православљу, према Господу Исусу Христу и Светом Василију Острошком, они су се пожртвовано спуштили уз помоћ сајле, претраживали рјечно корито и извукли капију. Понијели су је кући да је очисте, офарбају и, ако Бог да, ових дана је опет враћамо у Мартиновиће“, казао је свештеник Бојан Радуновић, истичући велику заслугу Миодрага Турковића из Војног села.

Породица Турковић, напомиње отац Бојан, иначе има непријатности од стране комшија Албанаца, али су они одлучни да истрају у одбрани свете вјере православне, својих огњишта и светиња.