Први парастос страдалима током Другог свјетског рата на стратишту званом Бока

На празник Преподобног Наума Охридског, у четвртак 3. јула 2014, одслужен је парастос у мјесту Дубраве на локалитету Кулине изнад горњепољског Вира, гдје је почетком 1942. године у јаму звану Бока бачено око 300 људи, мјештана Горњег Поља, Никшића, Голије, бивше бањско-вучедолске општине и других крајева Црне Горе убијених, на правди Бога, од стране безбожника.

Први парастос страдалима током Другог свјетског рата на стратишту званом Бока

Поред надлежног пароха протојереја-ставрофора Драгана Крушића, присутни су били и чланови Црквеног одбора Саборног храма Светог Николе на Видровану: Драган Међедовић, предсједник, Раде Међедовић, Петар Међедовић, Раденко Тадић, Васко Вујичић, одборник храма Вазнесења Господњег из Дуге.

Први парастос страдалима током Другог свјетског рата на стратишту званом Бока

"Требало је да прође 70 година да се над овом јамом осјети мирис тамјана и свијеће воштанице и узнесу топле молитве Господу за душе ових мученика. Молимо се Господу да се ови догађаји више никад не понове са надом да су прошла времена братоубилаштва“, поручио је протојереј-ставрофор Драган Крушић.