Прослављен Ивањдан, слава манастира Заграђе

Поводом славе манастира Светог Јована Крститеља у Заграђу на Шћепан Пољу Свету Литургију на празник Рођења Светог Јована Претече – Ивањдан, у понедјељак 7. јула 2014, служили су: Архимандрит Никифор Миловић, секретар ЕУО Епархије будимљанско-никшићке, протојереј-ставрофор Данило Црногорац, архијерејски намјесник фочански, игуман Владислав Цветковић, настојатељ манастира Блишково, игуман Арсеније Самарџић, настојатељ манастира Косијерево, протојереј Василије Брборић, јереј Миодраг Тодоровић, јереј Мирослав Михаиловић, парох плужински.
За пјевницом је појао игуман Лазар, настојатељ манастира Заграђе.

NПрослављен Ивањдан, слава манастира Заграђе

По одслуженој Литургији, освештано је жито и пререзан славски колач. Пригодном бесједом о празнику Рођења Светог Јована Крститеља и Претече сабранима се обратио протојереј-ставрофор Данило Црногорац.

NПрослављен Ивањдан, слава манастира Заграђе

У наставку молитвеног сабрања уприличена је славска трпеза за све присутне.