СВЕТОСАВСКУ АКАДЕМИЈУ ИСПРАТИЛО ВИШЕ ХИЉАДА ГРАЂАНА И ГОСТИЈУ

У организацији Епархије будимљанско – никшићке и Црквене општине нашег града, уз свесрдну подршку и покровитељство Општине Беране, у пуној спортској дворани синоћ је одржана Светосавска академија.

СВЕТОСАВСКУ АКАДЕМИЈУ ИСПРАТИЛО ВИШЕ ХИЉАДА ГРАЂАНА И ГОСТИЈУ

Академији су присуствовали предсједник Општине Вуко Тодоровић, предсједник Скупштине Новица Обрадовић, као и потпредсједници Младен Премовић и Дамјан Ћулафић.

Сабрање је ове године благословио епископ Будимљанско – никшићки Г. Методије.

На Академији говорио је уважени академик Матија Бећковић. Бесједу уваженог академика, више хиљада грађана Берана и сусједних општина, испратило је громким аплаузом.

Гост академије био је министар у Влади републике Србије, Ђорђе Милићевић, који је у име Владе и у своје лично име поздравио све присутне.

У програму су учествовали гуслар Стеван Вујачић, Музички ансамбл ,,Фенечки Бисери”, КУД ,, Коло”, Дјечији хор ,,Младенци”, којим је руководила професорица Драгана Поповић и рецитаторка Јулија Пајковић.  Водитељи програма били су Ирина Зечевић и Васко Драговић.

Извор: berane.me