Божићна честитка Предсједника Општине Никшић Архијерејском намјесништву никшићком

ЦРНА ГОРА
ОПШТИНА НИКШИЋ
ПРЕДСЈЕДНИК

ЕПАРХИЈА БУДИМЉАНСКО НИКШИЋКА
АРХИЈЕРЕЈСКОМ НАМЈЕСНИШТВУ НИКШИЋКОМ

Свом свештенству, монаштву и свим вјерницима Архијерејског намјесништва никшићког честитам Божићне празнике непролазним поздравом

МИР БОЖИЈИ, ХРИСТОС СЕ РОДИ – ВАИСТИНУ СЕ РОДИ

Нека нас дан Христовог рођења утврди у вјери и нека нам помогне да се изборимо са свим искушењима.

Овај Божић дочекујемо после године великих борби и искушења али задовољни што смо на древној светосавској столици Епархије будимљанско никшићке добили доброг, благог и снажног новог пастира владику Методија. Вријеме успјешно савладаних искушења је иза нас, сигурно их неће фалити и убудуће али вјерујемо да ћемо имати снаге да их пребродимо. Ви сте се показали као истинске слуге своје пастве и желимо да и убудуће будете духовни ослонац народа који живи у нашој општини.

Никшић је, као и читава Црна Гора, показао да има снаге да сачува своје светиње и одбрани их од свих напада оних који су неразумно хтјели да унесу немир, посвађају народ и оскрнаве храмове наше Цркве. Тако су они који су то хтјели да раде остали без световне власти у нашем граду.

Уз жеље да многа љета будете истинске слуга Богомладенца Христа и са молбом да нас се молитвено сјећате, још једном Вас поздрављамо најрадоснијим хришћанским поздравом

ХРИСТОС СЕ РОДИ – ВАИСТИНУ СЕ РОДИ

С поштовањем,