Божић молитвено прослављен у манастиру Ђурђеви Ступови

У храмовима широм Епархије будимљанско-никшићке, молитвено и свечано је прослављен празник Рођења Господа и Спаса нашега Исуса Христа – Божић, у четвртак 7. јануара 2021.

Божић молитвено прослављен у манастиру Ђурђеви Ступови

Централну литургију у катедралном манастиру Епархије, Ђурђевима Ступовима, служио је Епископ будимљанско-никшићки и администратор Митрополије црногорско-приморске Г. Јоаникије са свештенством и монаштвом.

Литургији је присуствовао предсједник Општине Беране Драгослав Шћекић са члановима породице и сарадницима.

Прочитана је Божићна посланица Светог архијерејског синода и Архијереја СПЦ вјерном народу у отаџбини и расијању.

Вјерници су, након Божићног поста, испуњеног молитвом и покајањем, приступили Светом причешћу, а потом су слављење најрадоснијег хришћанског празника Рођења Богомладенца Христа наставили у својим домовима.

Прослави Божића у манастиру Ђурђеви Ступови претходило је налагање бадњака, које је, упркос веома јакој киши, братија благосиљала и наложила на Бадње вече.