Његово преосвештенство Владика диоклијски г. Пајсије предводио је Ђурђевданску литију кроз Беране, поводом празновања небеског покровитеља манастира Ђурђеви Ступови Епархије будимљанско-никшићке и града Берана-Светог великомученика Георгија.
Поводом прославе празника Светог Василија Острошког и Тврдошког, Епархија будимљанско-никшићка, у сарадњи са Општином Никшић и Матицом српском – Друштвом чланова у Црној Гори, и ове године у Никшићу организује духовно-културну манифестацију „Дани Светог Василија Острошког“.
У организацији Јавне установе (ЈУ) Музеји и галерије Никшић, а у сарадњи са Општином Никшић, у Дворцу краља Николе, одржана је презентација археолошких истраживања цркве Светих апостола Петра и Павла, у градском гробљу у Никшићу. Догађај је уприличен у оквиру априлског репертоара Никшићке културне сцене.
У недјељу, 5. априла, на празник уласка Господњег у Јерусалим - Цвијети, у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу служена је Света Литургија.
Чланови Братства православне омладине, на празник Светог Саве обишли су ЈПУ “Драган Ковачевић”, ЈУ Дневни центар за дјецу са сметњама у развоју као и Дјечије одељење Опште болнице Никшић.
