Епархија
будимљанско-никшићка

Годишњи помен протођакону Владимиру Јарамазу (1980-2023): Носио је велику радост и љубав

На празник Сабора светих седамдесет апостола и Светог Јевстатија Превлачког, суботу 17. јануара 2026. љета Господњег, протојереј-ставрофор Далибор Милаковић са свештенослужитељима Митрополије црногорско-приморске и Епархије будимљанско-никшићке, служио је у присуству чланова породице, родбине и пријатеља, на градском гробљу у Никшићу, годишњи помен протођакону Владимиру Јарамазу.

Литургија у цркви светих Апостола Петра и Павла у Бијелом Пољу: У овом молитвишту је стајала нога Светог Саве, Данила и Саве Другог, Јосифа

У недјељу, 11. јануара, Литургију у Цркви светих апостола Петра и Павла у Бијелом Пољу служио је протојереј-ставрофор Дарко Пејић.

Празник рођења Христовог свечано прослављен у никшићком Саборном храму

Света литургија поводом најрадоснијег хришћанског празника Божића, служена је у сриједу, 7. јануара у Саборном  храму Светог Василија Острошког у Никшићу.

Владика Пајсије у Никшићу: Наздравље Бадње вече у радости да дочекамо сјутрашње Рођење Христово

На Бадње вече, 6. јануара 2026. године, Његово преосвештенство Епископ диоклијски г. Пајсије са свештенством и вјерним народом је освештао и наложио бадњаке пред Саборним храмом Светог Василија Острошког у Никшићу.  

Испред Цркве Светих Апостола Петра и Павла у Бијелом Пољу наложени бадњаци

У присуству  великог броја вјерног народа, у уторак, 6. јануара, испред  Цркве Светих Апостола Петра и Павла у Бијелом Пољу одржано традиционално налагање бадњака. Том приликом, протојереј-ставрофор Дарко Пејић честтао ј вјерном народу свијетли Празник рођења Боголаденца Христа и пожелио је љубав, мир и слогу.