У пету недјељу по Пасхи, 10. маја 2026. године Његово Високопреосвештенство Архепископ и Митрополит будимљанско-никшићки Г. Методије служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Бијела код Шавника.
Високопреосвећеном Митрополиту су саслуживали свештеници и свештеномонаси богомчуване Епархије будимљанско-никшићке, уз молитвено присуство вјерног народа.
У току Свете Литургије митрополит Методије је рукоположио Божидара Тодоровића у чин ђакона и ђакона Горана Личину у чин свештеника.
На самом крају Литургије пререзанје и славски колач, након чега се вјерницима ријечима архипастирске бесједе обратио Високопреосвећени Митрополит.
Сабрање је настављено уз трпезу љубави.

























