Епархија
будимљанско-никшићка

Митрополит Методије служио у храму Вазнесења Господњег у Драговољићима

Митрополит Методије служио у храму Вазнесења Господњег у Драговољићима

У суботу, 30. маја 2026. године Његово Високопреосвештенство Архиепископ и Митрополит будимљанско-никшићки Г. Методије служио је Свету Архијерејску  Литургију у храму Вазнесења Господњег у Драговољићима.

Митрополиту је саслуживало свештенство и свештеномонаштво Епархије будимљанско-никшићке.

По завршетку Свете Литургије ријечима архипастирске бесједе обратио се високопреосвећени митрополит, након чега је одликовао Архипастирским граматама Ранка Симовића, Блажа Бабића, Маринка Симовића, Илију Мишовића, Миливоја Дендића, Славка Симовића, Мирка Бабића и породице покојних Милисава Ћипранића и Милутина Ивановића за помоћ приликом изградње и уређења црквено-народног дома у Драговољићима, као и Олгу Мишовић, Анђу Мишовић, Зорку Мишовић, Станојку Матијашевић, Драгицу Томановић, Радмилу Симовић, Душанку Бабић и Момирку Бојовић за допринос приликом одбране светиња - храма Вазнесења Господњег у Драговољићима.

Related Articles