У понедјељак, 1. јуна 2026. године, другог дана Педесетнице, служена је Света Архијерејска Литургија и прослављена храмовна слава цркве Свете Тројице у Прошћењу код Мојковца.
Свету Архијерејску Литургију служио је Његово Високопреосвештенство Архиепископ и Митрополит будимљанско-никшићки г. Методије, а саслуживали су му свештеници Епархије будимљанско-никшићке уз молитвено присуство вјерног народа.
Позавршетку Свете Литургије пререзан је и славски колач, након чега се ријечима Архипастирске бесједе обратио се и Митрополит Методије, а сабрање је настављено уз трпезу љубави.





