Епархија
будимљанско-никшићка

Архијерејска Литургија и слава храма Светог Василија Острошког у Никшићу

Архијерејска Литургија и слава храма Светог Василија Острошког у Никшићу

У уторак, 12. маја 2026. године, Саборни храм Светог Василија Острошког у Никшићу обиљежио је своју храмовну славу.

Свету Архијерејску Литургију Служио је Његово Преосвештенство Епископ диоклијски Г. Пајсије са свештенством и вјерним народом, а на Литургији је пјевао хор Светог Новомученика Станка из Никшића.

Након Свете Литургије на пререзан је и славки колач, након чега се вјернима ријечима архипастирске  бесједе обратио Преосвећени Епископ Пајсије.

Заједничарење је настављено уз празничну трпезу љубави.

Related Articles