У уторак, 12. маја 2026. године, Саборни храм Светог Василија Острошког у Никшићу обиљежио је своју храмовну славу.
Свету Архијерејску Литургију Служио је Његово Преосвештенство Епископ диоклијски Г. Пајсије са свештенством и вјерним народом, а на Литургији је пјевао хор Светог Новомученика Станка из Никшића.
Након Свете Литургије на пререзан је и славки колач, након чега се вјернима ријечима архипастирске бесједе обратио Преосвећени Епископ Пајсије.
Заједничарење је настављено уз празничну трпезу љубави.

















