Мала Госпојина у Бијелом Пољу

У понедјељак, 21. септембра 2015, на празник Рођења Пресвете Богородице, у цркви Светих апостола Петра и Павла Литургију је служио протојереј Дарко Пејић.

"Ово је празник којим почиње домострој спасења и дан у којем се Ева, прародитељка наша, искупила, која је преварена од ђавола окусила од дрвета познања добра и зла и разгњевила Господа, који их је изгнао из Раја. Данашњим рођењем поново се васпоставља заједница Бога и човјека, јер данас се рађа она која ће у утробу своју смјестити несмјестивога Господа, која ће обновити палу природу кроз Сина свог Јединородног. Она која је увијек Дјева, Богомајка. Она која је љубав, она којој је цио живот био непрестано слављење Господа. Осим прародитељског гријеха ње свете ни један гријех се није могао дотаћи, али зато је Господ уздигао, како кажу пјесме црквене учинио је "часнијом од херувима и неупоредиво славнијом од серафима“, њу најближу Богу, најбржу, најбољу најрадоснију помоћницу свакога човјека. Она, у ствари, подиже и обнавља и помаже свима који је призивају, а кажу често и онима који је не призивају, опет љубављу својом према свакоме човјеку. Воли све и свакога, једино гријех не воли и родитеља гријеха– ђавола“, бесједио је о. Дарко.

Мала Госпојина у Бијелом Пољу

Он је казао да су се овој цркви молили свети архиепископ Данило Други, Свети Сава Други и много светих из рода нашега.

"Оно што не смијемо заборавити поносећи се својим светим прецима није довољно само поносити се њима и позивати се на њих, него превасходно треба се угледамо на њих. Да будемо спремни као што су Богородица и сви Свети били спремни на сваку жртву и сваки принос, јер ништа није тешко и скупо у односу на Царство небеско и то да будемо у заједници са њима. Да обрадујемо њих и Господа свога којем је дивно у Светима својима и у Пресветој Богомајци својој, нека је слава сада у увијек у вјекове вјекова. Амин“, бесједио је он.