Саборно крштење у манастиру усред насиља у Гази

Саборно крштење деце обављено је овог викенда у манастиру у којем су смештене стотине становника Газе од почетка рата раније овог месеца.

Саборно крштење у манастиру усред насиља у Гази

Осамнаест православних хришћана и други изгинули су када је прошлог месеца експлозија потресла црквене конаке у манастиру светог Порфирија из Газе. Њихово опело служио је Његово Високопреосвештенство архиепископ тиверијски Алексије, који се заветовао да ће остати са својом паством до краја.

А у суботу 28.10.2023. је један број деце крштен у манастирској цркви, која и даље одржава богослужења упркос опасности.

Отац Георгије Ванура, свештеник Јерусалимске патријаршије у палестинском граду Беит Сахур, извештава:

„Данас у јутарњим сатима у Гази је одржано саборно крштење деветоро деце како би била припремљена за сваки случај. Добро просветљење за новокрштене. И нека нас све сачува милостиви Бог. Помолимо се сви."

„Учимо се из огромне вере и храбрости наше браће и сестара у Христу. Нека Бог покаже своју милост према свима нама", пише палестинско-јорданско Министарство за младе.

Извор: ТВ Храм