Запослени у Секретаријату за пољопривреду извршили резидбу воћа на газдинству манастира Ђурђеви Ступови

Запослени инжењери у Секретаријату за пољопривреду, туризам и водопривреду Општине Беране, као и неколико инжењера из Берана, због скоро пролећних температура ових дана, самоиницијативно су се организовали јутрос како би извршили резидбу воћа на газдинству манастира Ђурђеви ступови, коју треба завршити док биљке мирују.

Лијепо вријеме им иде на руку, тако да су овај обиман посао завршили на вријеме.

„Почели смо са резидбом воћа јутрос, пошто су временски услови готово идеални за ове послове“, каже Божо Премовић, ресорни секретар за пољопривреду, и додаје:

„Стручњаци кажу да је сада право вријеме, осим за резидбу, и за зимско прскање воћа, које такође треба обавити прије кретања вегетације“, закључује Премовић.

Извор: berane.me