Владика Јоаникије за “Блиц”: Ако је и од Ђукановића, много је!

Ниједном властодршцу овог свијета, па ни Милу Ђукановићу, не припада право да оснива било коју цркву, нарочито не православну. Изјавама да ће основати или обновити црногорску цркву Ђукановић директно крши Устав државе чији је предсједник, а који каже да је Црква одвојена од државе, што је важно цивилизацијско достигнуће, казао је “Блицу” Епископ будимљанско-никшићки г. Јоаникије реагујући тако на најновије изјаве Мила Ђукановића да ће основати „цркву православних Црногораца“ и да ће оно што је “СПЦ отела опет бити враћено Црној Гори“.

Владика Јоаникије за “Блиц”

Владика Јоаникије наглашава да су све изјаве Мила Ђукановића о Цркви антиуставне и антицивилизацијске.

„Да не говоримо о томе колико су у супротности са вером и канонским поретком Цркве. Чуди ме да и даље прича о обнављању и оснивању црногорске цркве, када је за његове владавине већ таква квазицрквена и проусташка творевина основана. Предводи је удбашки распоп Дедеић. Зар није било доста бруке Црне Горе са том дружином, него јој треба још једно застиђе? Ако је и од Ђукановића, много је“, рекао је Епископ будимљанско-никшићки.

Извор: Митрополија црногорско-приморска