Поклоничко путовање полазника вјеронауке из Берана

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа будимљанско-никшићког Г. Методија, 15. јуна 2022. године, одржано је поклоничко путовање дјеце полазника школе вјеронауке из Берана.

Поклоничко путовање полазника вјеронауке из Берана

Дјеца су имала прилику да се боље упознају са светињама наше Цркве и историјом нашег рода. Током путовања посјетили су манастир Морача, манастир Дајбабе, Цетињски манастир и манастир Ждребаоник, као и храм Христовог Васкрсења гдје су се поклонили гробу почившег Митрополита Амфилохија.

У току путовања, дјеца су у свим светињама лијепо дочекана са ријечима поуке и послужењем, док их је у Цетињском манастиру дочекао и благословио Митрополит црногорско-приморски Г. Јоаникије са манастирским братством. Понешена духом љубави, осморо дјеце је приступило Светој Тајни Крштења у манастирском храму, чиме су наново рођена за вјечни живот.

На овом лијепом и корисном путовању предводио их је вјероучитељ, јереј Стефан Миловановић.

„Пустите дјецу да долазе к Мени и не браните им, јер је таквих Царство Небеско". Мт. 19,14