Црногорска породица из Берлина обезбиједи свакодневно преко хиљаду оброка

Црногорска породица из Берлина обезбиједи свакодневно преко хиљаду оброка

Деценијски допринос црногорске породице из Берлина пројекту народних кухиња преко којих се свакодневно подијели преко хиљаду оброка за социјално угрожене грађане Црне Горе наставља се и ове године.

Самоодрживост пројекта народне кухиње у Подгорици постигнут је управо доприносом црногорске породице из Берлина.Отворена су пекара, продавница здраве хране, воћа, поврћа и домаћих производа који се добијају са пољопривредног имања у Зети, чији се остварени приходи директно упућују овом пројекту.

Циљ њиховог даљег хуманитарног дјеловања усмјерен је конкретно постизању самооџивости свих народних кухиња у Црној Гори. Само у склопу Митрополије црногорско-приморске и епархије Будимљанско-никшиц́ке дјелују још три народне кухиње и то у Беранама, Бијелом Пољу и на Цетињу.

Подршка ових црногорских хуманиста није изостала ни другим институцијама у Црној Гори који у фокусу свог дјеловања имају хуманитарни аспект без обзира којој националној и вјерској заједници исте припадају.

Мултиетнички склад и толеранција Црне Горе побиједили су сва искушења времена, подјела и историјских неспоразума међу етничким и вјерским заједницама у Црној Гори, наводи се у саопштењу.

Извор: Вијести